Gökhan Faruk Ünal

Gökhan Faruk Ünal

Gökhan Faruk Ünal

Müzik ve Yapay Zeka Atölyesi |

2 Kasım Cumartesi / 15:00-16:30

Atölye Bilgilendirmesi: Yapay zeka ile müzik üretilmesi, yapay zekanın bizlere sundukları, korkulacak bir şey olup olmadığı gibi sorulara birlikte cevap aradıktan sonra interaktif olarak yapay zeka kullanarak müzik üreteceğiz. Katılımcıların aktif olarak bu süreci deneyimleri atölyeden edinecekleri faydanın en üst düzeyde olmasını sağlayacaktır.  Katılımcıların Studio one  ve Mussecore programlarının ücretsiz versiyonlarını yüklemiş olarak gelmeleri önerilir. https://my.presonus.com/login Öncelikle siteye girip üye olunması ve size gelen mail ile üyeliğinizin aktifleştirilmesi gereklidir. https://shop.presonus.com/Studio-One-4-Prime  linkinden Studio one 4 prime sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Nota yazım program için ise https://musescore.com/ linkini kullabilirsiniz.

 

Gökhan Faruk Ünal, 1976 Eylül ayında Ankara’da doğdu. Ortaokulda İTÜ Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitimi bölümünde okudu, tanbur eğitimi aldı. Ortaokul lise ve üniversiteye konservatuvarda devam etti. LCC lisans merkezinde iç mimarlık eğitimi aldı. London College Of Music Examinations okulundan (Cello Grade 8 ve Theory of Music Grade 5) mezun oldu.

Büyükşehir Belediyesi İSMEK kurslarında Tanbur dersi vermeye başladı. 2004 yılında başlamış olan usta öğreticilik görevine halen viyolonsel öğretmeni olarak devam etmektedir. Çok sayıda müzik ve eğitim kurumlarında müzik öğretmenliği görevini sürdürmüştür. Enstrüman icrasının yanında keman ve çello gibi enstrümanların yapımı ve tamiri ile de ilgilemektedir. 2006 yılında girdiği Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasında çello ve tanbur sanatçılığına dört sene kadar devam etti.

2008 yılında kurduğu Big Bang Gençlik Orkestrası’nda çalışmalarını sürdürmektedir.

2015 yılında Medipol Üniversitesi’nde Çello branşı öğretim görevlisi olarak görev yapan Ünal,  2016 başında İstanbul Müzik ve Sanat merkezi adıyla  kurduğu sanat ve müzik atölyesinde eğitim ve sanat faaliyetlerine devam etmektedir. 2016 Temmuz ayından beri  Nun Okullarına Müzik öğretmeni olarak görev yapmakta, 2019 yılında Orfeon Record kayıt stüdyosunda çalışmalarına devam etmektedir.